Süt ürünlerinde gıda israfını azaltmada “Fermantasyon ile etkinleşen doğal koruma: FRESHQ®”

  • Anasayfa
  • Genel
  • Süt ürünlerinde gıda israfını azaltmada “Fermantasyon ile etkinleşen doğal koruma: FRESHQ®”

Rekabetçi bir süt ve süt ürünleri pazarı

Dünya’nın en iyi süt ürünü girdisi – 2021

Tüketici olarak hepimiz buzdolabında küflenmiş, bozulmuş, son tüketim tarihi geçtiği halde açılmamış yoğurt, kaşar peyniri, beyaz peynir gibi süt ürünleriyle karşılaşmışızdır. Kimyasal koruyucular bu sorunlardan bazılarını çözebilirken, bununla birlikte yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Tüketiciler sağlıkları konusunda daha bilinçli hale geldikçe de gıdaların da bu tür katkı maddelerinden uzak durmayı hedefliyorlar.

Özellikle genç tüketiciler bilinçli şekilde harcamalar yapmaya çalışıyorlar. Şeffaf ve izlenebilir bir tedarik zinciri, daha az atık ve daha az karbon ayak izi sunan seçeneklerin arayışındalar. Bu talepleri karşılamaya ve markalarını farklılaştırmaya çalışan üreticiler, kimyasal koruyuculardan arındırılmış, taze, lezzetli, sürdürülebilir ve doğal ürünler sağlamaya yönelik yenilikler yapmalıdır.

Chr. Hansen’in çözümü

Chr. Hansen’in FRESHQ® gıda kültürleri bu değişen talebe doğadan ilham alan bir çözüm sunuyor. FRESHQ® kültürlerindeki “iyi bakteriler”, fermantasyonun sunduğu biyolojik koruyuculuk etkilerini güçlendiriyor.

Yeni nesil FRESHQ® gıda kültürleri üretim, sevkiyat ve depolamada soğuk zinciri kırılmalarında özellikle küf ve maya kaynaklı bozulmaların önlenmesine yardımcı olur. Stabil soğuk zinciri koşullarında, hijyenik ortamda üretilen ürünlerde ise FRESHQ®, raf ömrü boyunca ürünlerin taze kalmasını sağlarken aynı zamanda raf ömrünün de artırılmasına olanak tanır.

Önceki Makale

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X